Co warto zobaczyć w okolicach Okuninki?

Okuninka to piękna wieś letniskowa nad brzegiem jeziora Białego. W okolicy znajduje się mnóstwo hoteli, kwater, pensjonatów oraz domków letniskowych. To świetne miejsce na bazę noclegową {Okuninka➮Noclegi➮Meteor}, doskonałe do spędzenia wakacji czy weekendu podczas gorącego lata. Wieś oraz okolica daje mnóstwo możliwości spędzenia czasu zarówno najmłodszym, jak i młodzieży czy starszym osobom.

Najważniejsza w okolicy jest natura – las, jeziora i rzeki. To one dodają uroku i klimatu temu miejscu. Jezioro Białe wchodzi w skład najdalej na północny-wschód wysuniętej grupy jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Oprócz jeziora Białego znajduje się tu również pięć innych: Glinki, Czarne, Święte, Rogoźne i Lipiec. Wokół tych miejsc czas można przyjemnie spędzić na spacerach bądź przejażdżkach rowerowych. W jeziorach i wokół nich żyje mnóstwo zwierząt. Możemy w nich spotkać wiele ryb takich jak: okoń, szczupak, sielawa czy węgorz. Od strony południowej, jezioro otoczone jest lasem należącym do Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Doskonałą rozrywką i wspaniałym doświadczeniem jest spływ kajakowy rzeką Bug lub Włodawką. Obcowanie z przyrodą to najlepsze rozwiązanie na spędzanie wakacyjnego czasu.

W okolicach warto zobaczyć również wiele ciekawych zabytków między innymi, poaugustiański kościół kapucynów pod wezwaniem św. Jana Jałmużnika we Włodawie. To barokowa świątynia, nad skarpą doliny Bugu. We Włodawie, znajduje się również Wielka Synagoga Włodawska, gdzie jest Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Warto też odwiedzić cerkiew prawosławną pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny, a także kościół parafialny pod wezwaniem św. Ludwika i klasztor paulinów. Te piękne miejsca z pewnością urozmaicą wakacyjny czas. Szczególnie przypadną do gustu miłośnikom architektury. W każdym miejscu, w którym spędzamy wakacje są takie, które warto zwiedzić – poznajemy w ten sposób historię okolicy.

Okuninka, mimo swojego rozmiaru, co roku przyjmuje ogromną ilość wczasowiczów. Ze względu na swój klimat i okoliczności przyrody, a także ilość atrakcji, które zapewnia wczasowiczom, ma ogromne powodzenie wśród nich. To fantastyczne miejsce na bazę noclegową, która zapewni nam wspaniale spędzony czas, jaki zawsze będziemy mile wspominać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>