Regionalni bohaterowie architektury – Niedzica

Pieniny to bardzo popularne miejsce wakacyjnych wyjazdów. Jest to bardzo dobrym pomysłem także wtedy, gdy chcemy po prostu wyjechać na kilka dni poza aktualne miejsce naszego zamieszkania. Miejscowości takie, jak Niedzica idealnie pasują do wyjazdu na przykład na weekend i to właściwie o każdej porze roku. Jest niewątpliwie jedną z miejscowości, które są chętniej odwiedzane przez turystów przyjeżdżających w te okolice. Wpływa na to nie tylko wiele zabytków, które sprawiają, że turystyka w tym miejscu ma podstawy do rozwoju, ale także i dobrze przygotowana baza noclegowa. Turyści chętnie przyjeżdżają w te okolice właśnie ze względu na komfortowe noclegi. Niedzica bowiem to miejscowość, w której znajdziemy bardzo różnorodne propozycje co do noclegów – począwszy od kwater prywatnych, a skończywszy na luksusowych noclegach (Niedzica noclegi – meteor-turystyka.pl).

To miejsce jest bardzo atrakcyjne turystycznie przede wszystkim ze względu na znajdujący się tutaj zamek. To budowla, która powstała w XIV wieku i jest to jedna z niewielu zachowanych w tak dobrym stanie budowli tego typu w Polsce. Warto zajrzeć do tego zamku nie tylko dlatego, że możemy zwiedzić tą ciekawą architektonicznie budowlę. Ze względu na ciekawe historie i legendy, jakie wiążą się z tym miejscem, wiele osób bardzo interesuję się losami tego obiektu. Nic więc dziwnego, że wiele osób przyjeżdża do Niedzicy właśnie dlatego, żeby zwiedzić miejscowy okaz.

Zapora w Niedzicy to świetne miejsce na przechadzkę. To właśnie dzięki niej możemy z zupełnie innej perspektywy zobaczyć basztę. Trzeba przyznać, że jest to doskonały punkt widokowy. Co więcej, możemy dzięki takiej przechadzce dowiedzieć się więcej na temat miejscowej flory i fauny. Dodatkowo, jeśli trafimy na bardzo dobrą widoczność, możemy stąd ujrzeć nawet Tatry. Jest to naprawdę imponujący widok, który zachęca wielu turystów do przyjazdu w te strony. W Niedzicy warto zwrócić także uwagę na pochodzący z XVIII wieku spichlerz, a także zabytkowy kościół. Tak więc w Niedzicy znajdziemy wiele miejsc, które są niezwykle atrakcyjne turystycznie. Warto zatem wybrać się w te strony na urlop czy nawet weekendowy wyjazd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>