Rewa, ciekawa, piękna i zaskakująca

Rewa to piękna wieś kaszubska, położona w powiecie puckim {więcej: wikipedia.org}. Znana jest jako popularny kierunek wakacyjny, dla wszystkich miłośników sportów wodnych. To tu bowiem znajdziemy jedną z największych baz wypożyczalni sprzętu, szkółek poświęconych temu tematowi, a dodatkowo panujące tu warunki są idealne do tego zadania. Zwłaszcza jeśli chcemy postawić swoje pierwsze kroki na desce, gdyż dno, znajdujące się kilkanaście centymetrów pod powierzchnią i ciągnące się niemal przez kilometr, zapewni nam bezpieczeństwo i wygodę. Rewa to doskonałe miejsce do wypoczynku również dla szukających innej rozrywki, gdyż tej w kurorcie nie brakuje. Możemy zwiedzać okolice konno lub quadem, bowiem umożliwia nam to tutejsza stadnina i wypożyczalnie. Dla szukających ekstremalnych przeżyć, polecane są loty paralotnią i awionetką, a także rejsy, po pełnym morzu, które możliwe są dzięki tutejszym portom morskim. W miejscowości znajdziemy bowiem ich aż dwa, podobnie z resztą jak kąpieliska. Pozwala to nam na znalezienie odrobiny prywatności na tutejszej plaży, która należy do niewątpliwie jednej z bardziej zadbanych w tej części wybrzeża.

Zatoka Pucka pięknie prezentuje się również nocą, kiedy to mamy możliwość podziwiać światła przeciwległego Helu, czy Juraty, a znajdujące się w jej pobliżu torpedownie, widoczne są również tej perspektywy. Nie zapominajmy dodać, że baza noclegowa {zbiór: meteor-turystyka.pl} skrojona jest na miarę każdego turysty, dzięki swojej różnorodności. Noclegi w Rewie to przede wszystkim pensjonaty i prywatne kwatery, choć mamy też okazję, pokusić się o hotel. Wszystko zależy od naszych preferencji. Zabytki w tym kurorcie to przede wszystkim zabudowania rynku, które są pozostałością z XIX wieku. Dodatkowo możemy w Rewie znaleźć dowody, na świetność tego regionu, jako wsi poświęconej rybołówstwie, co przyczyniło się do jej obecności na mapie Polski. Rewa to miejscowość tętniąca życiem, służąca nam wielością atrakcji i pomysłowością na spędzenie czasu wolnego. Nuda to pojęcie tu nie istnieje. Turyści przybywający w jej tereny, z pewnością zapoznają się z kulturą kaszub i jej tradycjami, choć część z nich podana nam w nowym wydaniu, jak choćby dania w tutejszych restauracjach. Kurort malowniczy, ciekawy i z charakterem, tak można opisać Rewę w jednym zdaniu, o którego prawdziwości możemy przekonać się osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>