Rusinowo – interesujące miejsca nadmorskiego letniska

Przed rozpoczęciem okresu wakacyjnego sporo osób zadaje sobie pytanie, gdzie warto pojechać, by móc dobrze wykorzystać długo wyczekiwany urlop. Kierunkiem chętnie wybieranym przez wiele osób jest polskie wybrzeże – sporą popularnością cieszy się województwo zachodniopomorskie, bowiem nie brakuje tam kurortów przyciągających turystów. Narzekać nie mogą także osoby lubiące odpoczywać w nieco mniej zatłoczonych miejscach, dobrym rozwiązaniem dla nich może okazać się spędzenie urlopu w urokliwym Rusinowie.

Co można robić podczas pobytu w tej miejscowości? Nietrudno się domyślić, że największą atrakcję tego nadmorskiego letniska stanowi plaża. Jest ona bardzo atrakcyjna dla wczasowiczów z różnych względów – przede wszystkim jest szeroka i piaszczysta, tym co z pewnością ucieszy osoby nie lubiące długiego poszukiwania miejsca jest fakt, iż tu nie ma tak dużej rzeszy turystów, jak w wielu nadmorskich kurortach, dlatego też można tam wypoczywać bez obaw, iż będzie się przeszkadzać pozostałym plażowiczom.

Wybierając się do Rusinowa należy jednak zdawać sobie sprawę, że konieczne będzie pokonanie sporego dystansu, by móc dostać się na linię brzegu – odległość z wielu kwater wynosi około 1-2 km, jednakże trasa jest wyjątkowo malownicza. Rzecz jasna nawet podczas urlopu spędzanego nad Bałtykiem nie poświęca się całych dni na wylegiwanie się – osoby lubiące obcowanie z naturą z pewnością docenią fakt, iż na terenie tego urokliwego miasteczka znajduje się duży las sosnowy – idealne miejsce na długie spacery, w czasie których można pooddychać świeżym powietrzem.

Bardzo ważnym punktem Rusinowa jest znajdujący się tam kościół pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Budowla, którą można dzisiaj podziwiać powstała kilkaset lat temu, pierwsze wzmianki na jej temat pochodzą z XV wieku, warto zatem zdecydować się na zwiedzenie tej zabytkowej świątyni. Planując urlop warto zawczasu poszukać wygodnego zakwaterowania. Mimo, że Rusinowo nie jest dużą miejscowością to jego baza noclegowa jest naprawdę imponująca -> meteor-turystyka.pl/noclegi,rusinowo,0.html <- wczasowicze mogą wynająć pokój w pensjonacie, prywatnym domu, a także zdecydować się na pobyt w gospodarstwie agroturystycznym lub domku letniskowym – wszystkie oferty można porównać korzystając z frazy "noclegi Rusinowo".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>