Uzdrowiskowy klimat – Dziwnów

Dziwnów to miejsce, które zarówno idealnie się nadaje jako cel wakacyjnych wyjazdów, jak też i dla osób, które chcą wspomóc swoje leczenie, zwłaszcza kardiologiczne oraz chorób układu oddechowego. Z racji bliskiego położenia Morza Bałtyckiego, lasów oraz Zalewu Kamieńskiego i cieśniny Dziwna, panuje tu bowiem bardzo korzystny klimat, wręcz uzdrowiskowy. Powietrze jest w wysokim stopniu nasycone jodem – jego zawartość jest zaskakująco duża, nawet jak na nadmorskie warunki. Dzięki temu każdy wyjeżdża stąd zdrowszy niż przyjechał. Poczują się tutaj lepiej zarówno osoby, które cierpią na poważne problemy zdrowotne, jak też i ludzie zestresowani, przemęczeni, pragnący zregenerować swoje siły.

Dziwnów to gmina, która składa się z czterech miejscowości: miasta Dziwnów, Dziwnówka, Międzywodzia oraz Łukęcina. Każde z tych miejsc jest dobrze znane turystom oraz inwestorom, którzy, z racji dużego zainteresowania tych pierwszych, chętnie działają na tych terenach. Dzięki temu gmina się wciąż dynamicznie rozwija i rozbudowuje swoją infrastrukturę wypoczynkową oraz bazę noclegową [szukaj na ➥ meteor-turystyka.pl]. Liczne obiekty: hotele, pensjonaty, pokoje gościnne i prywatne kwatery przyjmują gości oraz zapewniają im noclegi. Dziwnów może się pochwalić także niezwykle wysokimi standardami w tych obiektach.

Miejsce to jest również bardzo ciekawe pod kątem przyrodniczym. Oznacza to, że świetnie poczują się tutaj miłośnicy wypoczynku na łonie natury. W samym Dziwnowie znajduje się bowiem niezwykle interesujący użytek ekologiczny „Martwa Dziwna”, który jest miejscem urokliwym, cichym i pełnym zieleni. Mieści się on tam, gdzie dawne ujście rzeki Dziwny. Dzięki temu jest to jeden z ciekawszych punktów na mapie gminy, w którym odnajdą się ci turyści, którym zależy na ciszy, spokoju i relaksie. Dla osób, które są bardziej aktywne i lubią, gdy dużo się dzieje, są organizowane liczne imprezy kulturalne i sportowe. Szczególnie wiele ich odbywa się w sezonie wakacyjnym, właśnie ze względu na zainteresowanie turystów. Dla osób, które chcą skorzystać z tutejszego zdrowego, czystego powietrza, doskonałym pomysłem będą wycieczki piesze i rowerowe po okolicy miasta. Dla miłośników przyrody interesujący będzie na pewno także Woliński Park Narodowy, który znajduje się stosunkowo niedaleko. Będąc w Dziwnowie, na pewno warto go także odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>